Sužinokite kokie yra orai Vilniuje šiuo metu. Orai Vilniuje kas valandą ir 5 dienoms į priekį.
Wind: 18km/h SSE
Humidity: 81%
Pressure: 1000mbar
UV index: 0
2°C
2°C
2°C
3°C
1°C / -2°C
1°C / -3°C
0°C / -3°C
1°C / 1°C
Orai Vilniuje 5 dienoms į priekį
Sužinokite koks bus oras Vilniuje 5 dienoms į priekį vilkdami po žemėlapiu esančią lentelę į šoną. Oro temperatūra Vilniuje, vėjo stiprumas, kryptis, debesuotumas ir lietaus tikimybė.
Oras Vilniuje: geografinė įtaka
Orai Vilniaus mieste, kaip ir bet kuriame kitame pasaulio taške, yra veikiami įvairių veiksnių, tarp kurių svarbiausi yra geografinė padėtis, reljefas, vandens telkiniai bei oro masių judėjimas.
Geografinė padėtis
Vilnius yra įsikūręs pietryčių Lietuvoje yra vidutinių platumų klimato juostoje.
Geografinė padėtis leidžia miestui patirti ir kontinentinio, ir šiek tiek jūrinio klimato įtakas, nes jis yra pakankamai toli nuo didžiųjų Europos jūrų, kad būtų ryškus kontinentinio klimato poveikis, bet pakankamai arti, kad jūrinis klimatas šiek tiek sušvelnintų ekstremalias temperatūras.
Reljefas
Miesto aplinkoje yra kalvų ir mažų slėnių, kurie gali daryti įtaką vietinėms oro srovėms ir temperatūrai. Pavyzdžiui, kalvotose vietovėse gali būti šaltesni orai, o slėniuose – šiltesni, ypač naktį.
Vandens telkinių artumas
Nors Vilnius nėra prie jūros ar didelio ežero, upės ir mažesni vandens telkiniai, panašiai kaip ir Kaune, gali turėti poveikį orui. Vandens telkiniai veikia kaip temperatūros stabilizatoriai – vasarą jie vėsina, žiemą – šildo aplinkinę orą. Tai gali sukelti rūką ar miglą, ypač rytais.
Oro masių judėjimas
Priklausomai nuo metų laiko, miestą gali pasiekti šaltos oro masės iš Arkties arba šiltos – iš pietų Europos ir Afrikos. Atlanto vandenynas ir Europos žemynas taip pat prisideda prie įvairių orų modelių formavimosi, suteikdami Vilniui kartais nepastovius orus su staigiais temperatūros ir drėgmės pokyčiais.
Orų Vilniuje rekordai
Nors Vilnius nėra itin pasižymėjęs ypatingais orų rekordais Lietuvoje vis tik vienoje srityje pirmauja. 1899 metų gruodžio mėnesį Vilniuje pasiektas maksimalus slėgis jūros lygyje – 1058,5 hPa
Orai Vilniuje: prognozė ir pokyčiai
Anot, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, į prognozuojamus klimato pokyčius Vilniuje XXI amžiaus pabaigoje žvelgiama su tam tikru nerimu dėl galimų neigiamų pasekmių, tačiau tai taip pat gali atnešti ir naujų galimybių:
- Temperatūros pokyčiai: Vidutinė metinė, minimali, ir maksimali temperatūra Vilniuje augs, ir XXI amžiaus pabaigoje bus 3,0–3,2 ºC aukštesnė nei 1981-2010 m. vidurkis. Žiemos metu temperatūra taps teigiama, o dideli šalčiai (žemesni nei -25 °C) nebebus fiksuojami.
- Ekstremalių orų reiškinių dažnis: Stichinių kaitrų (maksimali temperatūra 3 ir daugiau dienų iš eilės yra aukštesnė nei 30 °C) tikimybė išaugs 31 %. Tropinių naktų (minimali temperatūra nenukrenta žemiau 20 °C) skaičius padidės 13 kartų, o stichinės kaitros pasikartos vidutiniškai kas 2,5 metų, lyginant su anksčiau, kai tai vykdavo maždaug kas 7,5 metų.
- Kritulių pokyčiai: Vidutinis metinis kritulių kiekis Vilniuje išaugs 50 mm, o maksimalus paros kritulių kiekis gali padidėti 15 %. Kritulių kiekis žiemą išaugs 24 %, o vis dažniau žiemos krituliai bus šlapdriba ir lietus.
Nors besikeičiantys Orai Vilniuje gali sukelti tam tikrų iššūkių, pavyzdžiui, didesnį sergančiųjų širdies ir kvėpavimo ligomis mirtingumą ir dažnesnius transporto sistemos sutrikimus dėl ekstremalių orų reiškinių, taip pat gali atsirasti ir naujų galimybių, tokios kaip ilgesnis vasaros turizmo sezonas ir sumažėjęs bendras energijos suvartojimas žiemą.