Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Orai Kaune

Sužinokite koks oras Kaune dabar. Orai Kaune kas valandą, penkias dienas į priekį.

Oras Kaune
14°
Clear
04:4722:07 EEST
Jutiminė temperatūra: 14°C
Vėjo greitis: 5km/h WNW
Drėgmė: 95%
Slėgis: 1019.64mbar
UV indeksas: 0
6h7h8h9h10h
14°C
16°C
17°C
19°C
20°C
TrečKetvPenktŠeštSekm
29°C / 16°C
31°C / 18°C
32°C / 19°C
25°C / 13°C
27°C / 16°C

Oras Kaune: interaktyvus žemėlapis

Sužinokite kokie bus orai Kaune ir jo apylinkėse artimiausiomis dienomis. Oro temperatūra, vėjo stiprumas, kryptis, debesuotumas ir lietaus tikimybė.

Norėdami suteikti jums kuo tikslesnę informaciją, ją pateikiame iš dviejų skirtingų šaltinių, kad būtumėte užtikrinti patikima orų prognoze Kaune.

Orai Kaune: geografinė įtaka

Kaune orus lemia skirtingi veiksniai, įskaitant geografinę padėtį, vandens telkinius šalia miesto ir miesto reljefą.

  1. Geografinė padėtis: Kaunas yra vidutinio platumos klimato juostoje, o tai lemia keturis skirtingus metų laikus – šiltas vasaras, vėsų pavasario ir rudens sezonus bei šaltas žiemas. Miesto geografinė padėtis Europos kontinente lemia ir tai, kad jis yra atviras tiek šaltiems Arkties, tiek šiltesniems Atlanto oro srautams, todėl oras Kaune gali greitai keistis. Panaši situacija yra ir Vilniaus mieste.

  2. Vandens telkiniai: Nemunas ir Neris ne tik suteikia miestui jo unikalų vaizdą, bet ir veikia jo mikroklimatą. Vanduo moderuoja temperatūrą, palyginti su aplinkinėmis teritorijomis, šaltuoju metų laiku šiek tiek šildydami ir vėsindami karštomis vasaros dienomis. Taip pat upės didina drėgmės lygį, kas gali lemti dažnesnius rūkus ar lietų.

  3. Reljefas: Nors Kaunas nėra itin kalnuotas, miesto ir aplinkinių teritorijų reljefas taip pat gali turėti įtakos lokaliems oro srautams ir temperatūros pokyčiams. Aukštesnėse vietovėse gali būti šiek tiek vėsiau nei miesto centre.

  4. Miškų ir želdinių poveikis: Kauno apylinkėse yra nemažai miškų ir žaliųjų plotų, kurie veikia kaip natūralūs oro kondicionieriai, padėdami reguliuoti temperatūrą ir švarinti orą.

Visi šie veiksniai kartu nulemia koks bus oras Kaune dabar ar rytoj. Orą, kuris gali svyruoti nuo šiltų ir drėgnų vasarų iki šaltų ir snieguotų žiemų.

Orų Kaune rekordai

Kaunas nėra labai pasižymėjęs ypatingais orų rekordais Lietuvoje. Vis tik galime išskirti kelis įvykius, kuriais dalijasi meteo.lt.

  • 2009 metų sausio trečią, ketvirtą dienomis Kaune užfiksuotas smarkus snygis. Per 25 valandas iškrito 38 mm kritulių, sniego dangos storis siekė net 45 centimetrus.
  • 1969 metais kovo devintą dieną 12.30 valandą labai siautė vėjas, kurio greitis siekė 1969-03-09 Kaune 12.30 val. siautė vėjas, kurio greitis siekė 38 m/s;

orai Kaune

Koks oras Kaune šiandien?

Oro temperatūrą Kaune gali rasti šio puslapio pačiame viršuje paspaudę ant šios nuorodos

Kokie orai šiandien Kaune?

Orus Kauno mieste šiandien, šiuo metu ir artimiausiomis dienomis galite sužinoti paspaudę čia. Pateikiame jums du nepriklausomus šaltinius, kad galėtumėte gauti tikslesnę orų informaciją bei prognozę.

Koks rytoj oras Kaune?

Puslapio viršuje rasite rytdienos orų progozę skirtą Kaunui ir jo apylinkėms.