Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Orai Klaipėdoje

Sužinokite kokie šiuo metu orai Klaipėdoje. Oras Klaipėdoje kas valandą ir penkias dienas į priekį.

Orai Klaipėda
22°
Sunny
05:1622:07 EEST
Jutiminė temperatūra: 22°C
Vėjo greitis: 10km/h W
Drėgmė: 70%
Slėgis: 1017.27mbar
UV indeksas: 1
21h22h23h0h1h
20°C
19°C
18°C
18°C
18°C
KetvPenktŠeštSekmPir
21°C / 16°C
20°C / 14°C
23°C / 14°C
23°C / 15°C
25°C / 17°C

Orai Klaipėdoje 5 dienoms į priekį

Sužinokite koks bus oras uostamiestyje per ateinančias penkias dienas vilkdami po žemėlapiu esančią lentelę į šoną. Oras Klaipėdoje, vėjo stiprumas, kryptis, debesuotumas ir lietaus tikimybė.

Oras Klaipėdoje: geografinė įtaka

Klaipėdai, esančiai prie Baltijos jūros kranto, didelę įtaką daro keli pagrindiniai geografiniai ir meteorologiniai veiksniai:

  1. Baltijos jūra: Vasarą jūra aušina miestą, o žiemą – kaip šildymo, dėl ko temperatūra paprastai yra švelnesnė nei toliau nuo kranto esančiose Lietuvos vietovėse. Jūra taip pat prisideda prie didesnio drėgmės lygio ir rūko formavimosi, ypač šaltuoju metų laiku.

  2. Vėjai: Klaipėda yra veikiama įvairių vėjų, įskaitant vakarų ir pietvakarių vėjus, kurie paprastai atneša drėgnesnį ir šiltesnį orą iš Atlanto vandenyno.

  3. Geografinė padėtis: Klaipėdos miesto geografinė padėtis prie Kuršių marių taip pat turi įtakos jo klimatui. Kuršių marių vanduo šildo aplinkinį orą, suteikdamas šiltesnius žiemos mėnesius miesto teritorijose, esančiose arti marių.

  4. Sezoniniai pokyčiai: Kaip ir daugumoje Vidurio Europos dalių, Klaipėdoje vasaros būna vėsios ir drėgnos, o žiemą – šaltos ir dažnai sniegingos.

Šie geografiniai ir meteorologiniai veiksniai kartu nulemia Klaipėdos klimato ypatybes, kurios skiriasi nuo Lietuvos vidurio ir rytų orų, tarkime Kauno ar Vilniaus orų.

Orų Klaipėdoje rekordai

Orai Klaipėdoje yra pasižymėję keliais rekordais Lietuvoje. Be abejo ji dalijasi šiuos pasiekimus su dar keliais Lietuvos miestais.

  • 1994 metų liepos mėnesį Klaipėdoje (kartu su Palanga, Šilute ir Telšiais) užfiksuotas rekordiškai mažas kritulių kiekis – 0,0 mm.
  • Taip pat 1967 ir 1970 metų spalio mėnesį Klaipėdoje užfiksuotas didžiausias vėjo greitis šalyje – 40 m/s. Anot, meteo.lt 1973 metų lapkričio 23 dieną net 9 stotyse vėjo greitis viršijo 30 m/s (Klaipėdoje >35 m/s);

oras klaipėdoje