Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Pradžia | Vyrams | Geltonas šauktukas skydelyje: ką daryti jį pastebėjus?

Geltonas šauktukas skydelyje: ką daryti jį pastebėjus?

Automobilio skydelyje pastebėję geltoną šauktuką nepanikuokite, problema nėra kritinė - tai gali būti padangų slėgio problema, ABS sistemos, variklio ar kitoks gedimas. Tekste patariame kaip spręsti šią problemą.
Geltonas šauktukas skydelyje

Geltonas šauktukas skydelyje – draugiškas įspėjimas

Geltonas šauktukas skydelyje – vienas iš dažniausiai pasitaikančių, bet kartais nepakankamai suprantamų įspėjamųjų ženklų automobilio skydelyje.

Geltonas trikampyje esantis šauktukas yra universalaus tipo įspėjimo simbolis nereiškia, kad problema yra kritiška, bet reikalauja specialistų dėmesio.

Dažnai, geltonas šauktukas, esantis trikampio centre, įsižiebia kartu su kitais įspėjimo simboliais, signalizuojančiais apie tam tikrą gedimą.

Ką reiškia šis įspėjimas?

Geltonas šauktukas trikampyje dažniausiai signalizuoja apie stabdžių sistemos arba vairavimo stabilumo problemas.

Šis simbolis gali reikšti, kad automobilio elektroninė stabilumo kontrolės sistema (ESC arba ESP) fiksuoja sutrikimą, kuris turi įtakos automobilio stabilumui.

Geltona spalva naudojama kaip įspėjimas – tai reiškia, kad problema nėra kritiška, bet reikalauja vairuotojo dėmesio.

Jei nenorite baigti kelionės netikėtai stovėdami ir bestabdydami pakeleivingus automobilius būtų laikas suplanuoti apsilankymą artimiausiame automobilių servise.

Geltonas šauktukas skydelyje: ką daryti jį pastebėjus?
Geltonas šauktukas skydelyje: ką daryti jį pastebėjus?

Aktualus straipsnis vairuotojams: Kiek yra 0.4 promilės? Jame aptariame kokį alkoholio kiekį išgėrus yra pasiekiama riba kuomet negalima vairuotti automobilio. Taip pat atskleidžiame per kiek laiko skirtingo svorio žmonės pilnai išsiblaivo.

Dažniausi gedimai pasirodant šiam įspėjimui?

Pasirodžius šiam įspėjamajam simboliui, galimi keli dažniausi gedimai:

1. ABS sistemos gedimas

Automobilio antiblokavimo stabdžių sistema yra svarbi saugumo dalis vairuojant. Ji užtikrina, kad stabdant ratai nesiblokuoja ir automobilis išlieka valdomas. Taip pat gali būti susiję su susiję su stabdžių skysčio trūkumu, stabdžių kaladėmis ar kitais stabdžiųs sistemos sutrikimais.

2. Padangų slėgio problema

Netinkamas padangų slėgis pablogina vairavimo savybes bei padidina kuro sąnaudas. Užsidegęs geltonas šauktukas gali reikšti, kad vienos ar kelių padangų slėgis yra per didelis ar per mažas.

3. Variklio gedimas

Kai kuriais atvejais šis simbolis gali reikšti variklio arba pavarų dėžės problemą, į kurią reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Tai gali būti problemos susijusios su oro ir kuro mišiniu, elektronikos sistemos gedimu.

4. Bendras įspėjimas

Tai taip pat gali būti bendrasis įspėjimas – nuo nedidelių gedimų (atsilaisvinęs kuro dangtelis) iki rimtesnių – sugedęs variklio komponentas ir kt.

Trumpame video žemiau pasakojama apie kokio tipo geltoni šauktukai būna skirtinguose automobiliuose.

Ką daryti matant geltoną šauktuko įspėjimą?

Pasirodžius geltonam šauktukui trikampyje, svarbu imtis šių veiksmų:

  1. Nepanikuoti. Šis įspėjimas nereiškia, kad automobilis yra nebevaldomas arba kad iškart reikia sustoti. Tai įspėjimas, kad reikia atkreipti dėmesį į potencialią problemą.

  2. Peržiūrėkite automobilio aprašą. Pirmiausia, peržiūrėkite automobilio naudojimo vadovą arba borto kompiuterio instrukcijas, kad išsiaiškintumėte galimą signalo priežastį. Skirtingų markių automobiliai šį signalą interpretuoja įvairiai.

  3. Apžiūrėkite automobilį. Jei borto kompiuteris nerodo jokių papildomų klaidų, galite saugiai tęsti važiavimą. Vis tik, rekomenduojama, kad automobilį apžiūrėtų kvalifikuotas specialistas, siekiant nustatyti ir išspręsti problemą.

  4. Patikrinkite padangų slėgį – Prieš vykdami pas specialistą įvertinkite padangų slėgį. Tai gali būti viena iš paprasčiausių ir lengviausiai atrandamų problemų, kurią galima išspręsti patikrinus ir sureguliavus padangų slėgį pagal gamintojo rekomendacijas.


Jums gali būti įdomu: Kaip naudotis karšto oro gruzdintuve?

Geltonas šauktukas skydelyje - draugiškas įspėjimas
Geltonas šauktukas trikampyje – draugiškas įspėjimas

Priežastys dėl kurių mažėja padangų slėgis

Kadangi padangų slėgio sumažėjimas yra viena iš dažniausių ir paprasčiausiai pataisomų gedimų dėl kurių užsidega geltonas šauktukas trikampyje trumpai aptarsime priežastis dėl kurių netikėtai (ar netikėtai) nutinka tokios situacijos.

  1. Temperatūros pokyčiai. Padangų slėgis gali keistis dėl oro temperatūros svyravimų. Šaltuoju metų laiku, kai temperatūra nukrenta, taip pat mažėja ir padangų slėgis. Tad įprastai žiemą paspaudus didesniam nei -20 laipsnių šaltukui silpnesni padangų vožtuvai neatlaiko ir praleidžia orą.

  2. Nesandarus ratlankis. Jeigu ratlankio ir padangos sandūra nėra idealiai sandari, oras gali pamažu išeiti. Tai gali atsitikti dėl ratlankio deformacijos ar korozijos.

  3. Netinkamas padangų montavimas. Jeigu padangos neteisingai sumontuotos, tai taip pat gali sudaryti sąlygas slėgio sumažėjimui.

  4. Vožtuvų gedimas. Padangų vožtuvai taip pat gali tapti nesandarūs arba sugesti ir dėl to sumažės slėgis jūsų automobilio padangose. Tai dažniausiai nutinka lauko temperatūrai nukrentant žemiau -20 laipsnių.

Išvada

Geltonas šauktukas skydelyje nėra priežastis panikuoti, bet tai signalas, kad turite skirti dėmesio savo automobiliui.

Laiku reaguojant į įspėjimą ir imantis veiksmų, galima išvengti didesnių gedimų ateityje.

Pasidalinkite įrašu: