Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Pradžia | Auto | Automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmės

Automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmės

Automatinės pavarų dėžės raidės, P, R, N, D ir S, buvo pasirinkti atstovauti atitinkamoms funkcijoms, tokioms kaip raidė P - stovėjimo būsena ir raidė R - atbulinis važiavimas.
Automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmės

Ką reiškia P, R, N, D ir S raidės automatinėje greičių dėžėje?

Ar kada nors stebėjote, ką reiškia raidės ant jūsų automatinio pavarų perjungimo svirties? Šiame straipsnyje išnagrinėsime reikšmes, kurioms stovi raidės P, R, N, D ir S, ir kada kurią reikia naudoti.

Nuo stovėjimo iki sportinio vairavimo režimo, pasinagrinėsime automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmes ir kodėl šie simboliai buvo pasirinkti ir kokia jų reikšmė vairuojant.

Raidžių reikšmės

Automobilio pavaru perjungimo rankenėlėje esantys raidės atstovauja konkrečioms funkcijoms pavarų dėžėje, kiekviena nurodanti unikalų veiksmą ar režimą.

P – Stovėjimas

Poziciją „P“ reikia įjungti, kai statote automobilį, kad būtų išvengta atsitiktinio judėjimo ir patikimai užtikrintas automobilis vietoje. P raidė reiškia parking, parkavimas.

Įjungus stovėjimo režimą (P), užtikrinama, kad automobilis išliktų vietoje, neleisdama atsitiktinio pajudėjimo.

Automobilių gamintojai šiame režime integruoja saugos funkcijas, siekiant pagerinti apsaugą, tokią kaip automatinis stovėjimo stabdžių įjungimas ir anti-roll technologija.

R – Atbulas

R‘ simbolizuoja atbulinį judėjimą ir naudojamas, kai automobilis turi važiuoti atbulas. R raidė ant automatinės greičių dėžės svirties reiškia reverse (atbulinis).

Jutikliai, kameros ir automatiniai stabdymo sistemos suteikia papildomą pagalbą, užtikrinant saugų ir sklandų atbulinį važiavimą. Vis tik nepasikliaukite vien tik technologijomis, išlikite budrūs ir stebėkite aplinką galinių veidrodėlių pagalba, kad užtikrintumėte saugų ir sklandų važiavimą.

N – Neutrali Padėtis

N‘ nurodo neutralią padėtį, kai transporto priemonė turi būti velkama arba stovėti be stabdžių įjungimo. N raidė reiškia neutral (neutrali padėtis).

Kai transporto priemonę reikia vilkti, pereinant į ‘N‘, mažinamas vidaus komponentų dilimas velkant automobilį. Palikti neutralioje padėtyje gali būti naudinga ir tada, kai automobilis stovi ilgesnį laiką, nes tai sumažina slėgį stabdžių sistemoje.

Naudoti neutralią padėtį patariame taip pat kai stumiate automobilį.

D – Vairuoti

D” reiškia drive vairavimo režimą, naudojamą judant pirmyn.

Kai automobilis yra „D” režime, tai leidžia transporto priemonei judėti pirmyn sklandžiai automatiškai keičiant pavaras pagal poreikį.

Tam tikruose automobiliuose galite rasti ir OD mygtuką. Jo reiškmė overdrive. Tai vadinamas lenkimo pavara. Ši padėtis naudojama greitesniam kito automobilio lenkimui.

S – Sportinis režimas

S‘ žymi sportinį režimą, pagerinant veikimą leidžiant didesnį apsukų skaičių ir greitesnes pavarų perjungimas, užtikrinant dinamiškesnį vairavimo pojūtį. S raidė reiškia sport (sportinis).

Susijęs turinys: Geltonas šauktukas skydelyje

Automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmės – D.U.K.

Ką reiškia automatinės pavarų dėžės raidės?

Kiekviena raidė atitinka skirtingą pavarą, kur P reiškia „Parkavimas“, R – „Atgal“, N – „Neutral“, D – „Važiuoti“, o S – „Sporto“ režimą.

Ar pavarų raides galima keisti?

Ne, pavarų raidės yra fiksuotos ir negali būti keičiamos. Tačiau kai kurios transporto priemonės gali turėti papildomas raides, tokią kaip L mažos pavaros arba M rankiniam režimui.

Kas nutinka, jei perkeliu į netinkamą pavarą?

Netinkamos pavaros parinkimas gali pakenkti transporto priemonei ir potencialiai sukelti pavojų. Svarbu visada laikytis rekomenduojamos pavaros pagal jūsų vairavimo situaciją.

Ar visi automobiliai su automatine pavarų dėže turi tas pačias raides?

Ne, nors dauguma transporto priemonių laikosi to paties pavarų raidžių sistemos, kai kurios gali turėti skirtingas raides arba papildomus pasirinkimus – tokius kaip Overdrive arba Eco režimas.

Automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmės

Pabaigai

Tikiuosi šis įrašas apie automatinės pavarų dėžės raidžių reikšmes jums padės tinkamai naudoti savo automobilį. Užtvirtinimui prisiminkime:

  • D – važiuoti
  • P – stovėti/parkuoti
  • N – neutralu (kai traukiame ar velkame)
  • R – atbulam važiavimui
  • S – sportinis režimas, siekiant greičiau palakstyti.

Beje, kad būtumėte atsakingi ir nevairuotumėte išgėrę siūlome paskaityti straipsnį Kiek yra 0.4 promilės? Jame aptariame kiek reikia išgerti alkoholio skirtingo sudėjimo žmonėms, kad jie pasiektų ribą, kuomet negali vairuoti automobilio Lietuvoje. Ir kiek laiko turi praeiti, kad visiškai išsiblaivytų.

Pasidalinkite įrašu: