Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Pradžia | Sveikata | Gerosios bakterijos vaikams

Gerosios bakterijos vaikams

Gerosios bakterijos vaikams naudojamos geriant antibiotikus ar siekiant stiprinti imunitetą, gerinti žarnyno darbą, siekiant mažinti ligas.
Gerosios bakterijos vaikams

Gerosios bakterijos vaikams: kuo naudingos ir kodėl nepraleisti?

Gerąsias bakterijas, arba probiotikus, dažnai vadiname mūsų organizmo gynėjais. Gerosios bakterijos vaikams yra itin svarbios, nes padeda formuoti ir stiprinti jų imuninę sistemą, gerinti virškinimą ir netgi mažinti tam tikrų ligų riziką.

Tad kodėl gi probiotikai yra tokie svarbūs vaikams, ir kaip juos teisingai vartoti?

Probiotikų naudojimas: svarba vaikams?

Probiotikai padeda mažinti vidurių užkietėjimą, dujų susidarymą, refliuksą, viduriavimą. Ypač svarbu juos vartoti vaikams, kurie dėl ligos priversti gerti antibiotikus, kadangi probiotikai yra būtini sveikatai palaikyti. Idealus variantas – įtraukti į vaiko mitybą įvairius probiotikų turinčius produktus, pavyzdžiui, jogurtus.

Jei tai nepavyksta, tada vertėtų apsvarstyti probiotikų papildų įsigijimą.

  1. Imuninės sistemos stiprinimas. Gerosios bakterijos padeda kovoti su infekcijomis, stiprinant vaikų imuninę sistemą.

  2. Virškinimo gerinimas. Probiotikai padeda palaikyti sveiką virškinimo trakto mikroflorą, mažina vidurių užkietėjimą, viduriavimą ir kitus virškinimo sutrikimus.

  3. Alergijų ir egzemos mažinimas. Tyrimai rodo, kad probiotikai gali sumažinti alergijų ir egzemos pasireiškimą vaikams.

  4. Nuotaikos ir bendros savijautos gerinimas. Vis daugiau įrodymų, kad žarnyno sveikata turi įtakos ir mūsų nuotaikai, todėl probiotikai gali turėti teigiamą poveikį ir vaikų emocinei būsenai.

Tos pačios gerosios bakterijos tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems, nors dozavimas gali skirtis: vyrams ir moterims – skirtingas, o vaikams – dar mažesnis. Todėl svarbu laikytis rekomenduojamos dozės.

Gerosios bakterijos vaikams: kada ir kiek naudoti?
Gerosios bakterijos vaikams: kada ir kiek naudoti?

Kada duoti gerųjų bakterijų vaikams?

Probiotikų vartojimas turėtų būti individualus, atsižvelgiant į vaiko sveikatos būklę ir poreikius. Tačiau yra keletas bendrų rekomendacijų:

  • Po antibiotikų kurso. Antibiotikai naikina ne tik kenksmingas, bet ir naudingas bakterijas, todėl po jų vartojimo probiotikai padeda atkurti sveiką mikroflorą. Dažniausiai siūloma gerti gerąsias bakterijas apie dvi savaites. Jas galite pradėti gerti jau naudodami antibiotikus.

  • Virškinimo sutrikimams gydyti. Jei vaikas kenčia nuo virškinimo problemų, probiotikai gali padėti sušvelninti simptomus. Duokite gerųjų bakterijų vaikams kai siekiate sureguliuoti jų virškinimą. Taip pat kai virškinimo sutrikimai pasikartoja.

  • Imuniteto stiprinimui. Ypač rudenį ir žiemą, kai didesnė sergamumo rizika. Kai vaikai dažniau kontaktuoja su žmonėmis patalpose, ypatingai žiemą mokyklose, vaikų darželiuose, biuruose, prekybos centruose. Galite pradėti naudoti gerąsias bakterijas rudens pradžioje, vasaros pabaigoje, kad vaikai nepajustų greitai besikeičiančių orų.

Susijęs straipsnis: Geriausias maistas sergant podagra

Dozavimas: kaip ir kiek gerųjų bakterijų duoti vaikui?

Probiotikų dozavimas priklauso nuo vaiko amžiaus, sveikatos būklės ir konkretaus probiotikų produkto. Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku dėl tinkamiausios dozės ir probiotikų rūšies.

Probiotikai yra saugūs ir šalutinis poveikis yra minimalus arba neegzistuojantis, tačiau visada geriausia pradėti nuo mažesnių dozių.

Naujagimiams, kūdikiams ir vaikams iki 2 metų naudojant Waya Biotic 10 ml lašus patariama gerti vieną kartą per parą. Minėtus priobiotikus vaikams nuo 2 iki 6 metų gerti 10 lašų vieną kartą per parą.

Jei vartojate antibiotikus, minėtus lašus gamintojai pataria išgerti mažiausiai 2 valandas prieš arba po antibiotikų vartojimo. Probiotikus patariama vartoti mažiausiai dvi savaites.

Gerosios bakterijos vaikams taip pat tinka ilgalaikiam vartojimui.

Natūralios gerosios bakterijos

Probiotikus galima gauti vartojant tam tikrus maisto produktus. Gerąsias bakterijas vaikai gali gauti natūraliai jei į jų mitybą įtraukiama daugiau kefyro, marinuotų agurkų, raugintų kopūstų ir jogurto.

Tačiau, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių šių produktų vengiate, vertėtų apgalvoti galimybę įsigyti aukštos kokybės probiotikų papildus.

Probiotikai yra itin naudingi gydant grybelines infekcijas, viduriavimą, apsinuodijimą maistu ir susidūrus su žarnyno sutrikimais.

Tokiais atvejais rekomenduojama vartoti probiotikus kasdien iki viso kurso pabaigos. Paprastai jų teigiamas poveikis tampa pastebimas per pirmąją savaitę, tačiau kai kuriais atvejais gali prireikti iki mėnesio.

Keiskite mitybą

Žarnyno veiklą veikia tiek maisto stygius, tiek perteklius. Maistinių medžiagų trūkumas gali sukelti gleivinės sienelių uždegimą, o didelis riebalų suvartojimas – neigiamus žarnyno mikrobiotos pokyčius.

Sveikatos pagerinimui svarbu rinktis mažiau sočiųjų riebalų ir daugiau nesočiųjų riebalų, taip pat vartoti maisto produktus, turinčius daugiau skaidulų ir probiotikų (naudoti daugiau kefyro, marinuotų agurkų, raugintų kopūstų, jogurto) ir gerti daug skysčių.

Taip pat turint problemų su virškinimu patariama vengti maisto su cheminiais priedais.

Išvada

Gerosios bakterijos vaikams gali padėti stiprinant imuninę sistemą ir gerinant virškinimą. Svarbu, kad probiotikų vartojimas būtų suderintas su subalansuota mityba ir sveiku gyvenimo būdu.

Prieš pradedant bet kokį papildų vartojimą, ypač vaikams, visada rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju.

Šaltiniai:

Pasidalinkite įrašu: